Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Fulltextové vyhledávání

Česky English Magyar
Drobečková navigace

Úvod > ODMAŠŤOVÁNÍ

ODMAŠŤOVACÍ PŘÍPRAVKY

Odmašťovací přípravek Eko-wash OP/12

Charakteristika
Tenzidové odmašťovací přípravky řady OP/12 jsou  rozpustné ve vodě a používají se při teplotách 40-90ºC. Mají výborný odmašťovací účinek a široké uplatnění.
Použití
Přípravky se používají ve formě roztoků (2-20%) na oplachy po třískovém opracování, na odmašťování po konzervaci, kalení a leštění. Je možné je použít i na čištění nástrojů, celých strojů, podlah, stěn, tkanin a pod.
Balení, skladování
Přípravky se dodávají v plastových obalech 10, 25 l nebo v 200l kovových sudech. Skladovatelnost při teplotách 5°C až 40°C je 24 měsíců ode dne výroby.

Odmašťovací přípravek Eko-wash OP/2

Charakteristika
Tenzidový odmašťovací přípravek OP/2 je speciálně vyvinut pro mytí hliníku a jeho slitin. Je pH neutrální (pH=7,05), rozpustný ve vodě a používá se při teplotách 40-90ºC. Má dobrý odmašťovací účinek a široké uplatnění.
Použití
Přípravek se používá ve formě roztoků na oplachy po třískovém opracování, na odmašťování po konzervaci, kalení a leštění. 
Balení, skladování
Přípravek se dodává v plastových obalech 10, 25 l nebo v 200l kovových sudech. Skladovatelnost při teplotách 5°C až 40°C je 24 měsíců ode dne výroby.

Odmašťovací a pasivační přípravek Eko-wash OP/P/6

Charakteristika
OP/P/6 je odmašťovací a pasivační přípravek na bázi neionových tenzidů. Dodává se ve formě koncentrátu a je ředitelný  vodou.
Použití
Přípravek se vyznačuje výborným odmašťovacím účinkem a používá se na odmašťování kovových výrobků. Zároveň chemicky pasivuje povrchovou vrstvu kovu v tloušťce cca 2-4 mikrony. Tato vrstva kovu je potom zvlášť vhodná na následnou povrchovou úpravu práškovými epoxidovými nebo polyesterovými vypalovacími barvami řady RAL, nebo jiným používaným typem povrchových úprav.
Pro zajištění spolehlivého odmaštění a zaručené ochrany povrchu před korozí se může aplikovat pomocí ponorné nebo postřikové metody.
Doporučená koncentrace při použití 1:24, koncentraci je možno upravovat  podle potřeby.
Pracovní teploty odmašťování a pasivace jsou od 5 do 70°C, zvlášť vhodné jsou teploty 30-50°C.
Balení, skladování
Přípravky se dodávají v plastových obalech 10, 25 nebo v 200l kovových sudech. Skladovatelnost při teplotách 5°C až 40°C je 24 měsíců ode dne výroby.

Odmašťovací prostředek Eko-wash OP/C

Charakteristika
Odmašťovací přípravek OP /C je uhlovodíková, rychleodpařitelná kapalina. Neobsahuje vodu a mechanické nečistoty. Není ředitelná vodou. Vyznačuje se výborným odmašťovacím účinkem a nahrazuje dosud používané toxické odmašťovací prostředky jako jsou trichloretylén, tetrachloretylén, petropal, technické benzíny a pod. Přípravek je plně kompaktibilní s většinou kovů a materiálů používaných v průmyslu.
Použití
Odmašťovací přípravek OP/C se používá hlavně na odmašťování a oplachování výrobků strojírenského, opravárenského a elektrotechnického průmyslu. Odmašťování a oplachování povrchů se může provádět ve všech typech pracích a oplachovacích zařízení konstruovaných pro tento účel a vybavených různým způsobem kontaktu odmašťovací kapaliny s výrobkem. Pracovní teploty pro odmašťování, resp. oplachování jsou v rozmezí 20ºC až 50ºC, zvlášť vhodné jsou teploty 30ºC až 50ºC.
OP/C splňuje přísné požadavky na čistotu výrobků pro další, finální, úpravy jejich povrchů.
Balení, skladování
Přípravky se dodávají v plastových obalech 10, 25 l. Skladovatelnost při teplotách 5°C až 40°C je 24 měsíců ode dne výroby.

Odmašťovací prostředek Eko-wash OP Total

Charakteristika
Bezvodá směs nízkoaromatických ropných frakcí uhlovodíků obsahující zušlechťující přísady. Vyznačuje se výborným odmašťovacím účinkem a nahrazuje dosud používané toxické odmašťovací prostředky jako jsou trichloretylén, tetrachloretylén, petropal, technické benzíny a pod.

  • Bezvodý organický univerzální odmašťovací přípravek,
  • Použitelný na většinu kovů a materiálů používaných v průmyslu,
  • Odstraňuje mastnotu, oleje, silné znečištění a usazeniny z různých částí strojů a zařízení,
  • Po rychlém odpaření z povrchu dílu nezanechává prakticky žádný film, odmaštěný povrch splňuje požadavky pro další finální úpravy,
  • Vhodný pro použití v odmašťovacích stolech i pro ruční odmašťování.


Použití
Odmašťovací přípravek OP Total se používá hlavně na odmašťování a oplachování výrobků strojírenského, opravárenského a elektrotechnického průmyslu. Odmašťování a oplachování povrchů se může provádět ve  všech typech pracích a oplachovacích zařízení konstruovaných pro tento účel a vybavených různým způsobem kontaktu odmašťovací kapaliny s výrobkem.
Balení, skladování
Přípravek se balí do plastových obalů s obsahem 10 l a 25l. Odmašťovací kapalina je stabilní po celou dobu skladovatelnosti, t.j. minimálně 24 měsíců od data výroby v neporušených obalech ve skladovacích prostorech chráněných před přímými povětrnostními vlivy při teplotách od -5 ºC do 40 ºC.

Odmašťovací prostředek Eko-wash OP Polar

Charakteristika
Přípravek OP Polar má vynikající odmašťovací účinek a nahrazuje dosud používané toxické odmašťovací prostředky. Velmi rychle se odpařuje. Je plně kompatibilní s většinou kovů a materiálů používaných v průmyslu. Lze jej využít i jako rozpouštědlo a ředidlo. Odmaštěný povrch je suchý během 20 sekund.
Balení, skladování
Přípravek se balí do plastových obalů s obsahem 10 l a 25l. Odmašťovací kapalina je stabilní po celou dobu skladovatelnosti, t.j. minimálně 24 měsíců od data výroby v neporušených obalech ve skladovacích prostorech chráněných před přímými povětrnostními vlivy při teplotách od -5 ºC do 40 ºC.

Odmašťovací prostředek a čisticí přípravek Eko-clean

Charakteristika
Univerzální, vysoce účinný, bezoplachový prostředek na odmašťování a čištění všech druhů povrchů ve strojírenství a opravárenství. Odstraňuje olejové usazeniny, mastnotu, prach a různé jiné nečistoty. Po odmaštění nezanechává žádné zbytky. Vyznačuje se vysokým čistícím účinkem a okamžitou odpařitelností.
Balení, skladování
Přípravek se balí do sprejů,  plastových obalů s obsahem 10 l a 25l. Odmašťovací kapalina je stabilní po celou dobu skladovatelnosti, t.j. minimálně 24 měsíců od data výroby v neporušených obalech ve skladovacích prostorech chráněných před přímými povětrnostními vlivy při teplotách od -5 ºC do 40 ºC.