Vyhledat v katalogu

Vyhledat v katalogu

Fulltextové vyhledávání

Česky English Magyar
Drobečková navigace

Úvod > TECHNOLOGICKÁ MAZIVA > MAZIVA IRMCO > SPOLEČNOST IRMCO

 O SPOLEČNOSTI IRMCO

IRMCO MÁ ZKUŠENOSTI, IRMCO® = TRADICE V TECHNOLOGII MAZIV

100 let globální inovace
V roce 1914 byla v USA založena společnost IRMCO a je doposud rodinným podnikem. V 70. letech 20. století začala vyvíjet maziva bez oleje. Od té doby je firma IRMCO mezinárodně známá jako inovátor v oblasti maziv pro zpracování kovů a obrábění, která jsou efektivní a šetrná k životnímu prostředí.

V dnešní době je IRMCO považováno za globálního inovátora v zaměření na vyspělé, životnímu prostředí neškodící IRMCO FLUIDS a IRMCO GELY, které vytvářejí ochranný povrchový film.  
Výrobky IRMCO  pomáhají zvyšovat stabilitu výroby, životnost zejména tvářecím a řezným nástrojům pro zpracování  AHSS (Advanced High Strenght Steel = ušlechtilé vysokopevnostní oceli), ale i jiných materiálů. Oproti klasickým lubrikantům či řezným kapalinám na bázi olejů přináší užívání IRMCO produktů evidentní až desetinásobné úspory.
IRMCO se zaměřuje na technologie zpracování kovů za studena bez ohledu na typ operace (lisování, ohýbání, řezání, svařování, atd.). Specifické výhody mají maziva IRMCO zejména v řezání, ohýbání, tvarování a hlubokém tažení.

IRMCO výrobky po celém světě
IRMCO produkty jsou nyní zastoupeny více než ve 35 zemích.
IRMCO se specializuje se na optimalizaci výrobních procesů v obráběcích a tvářecích operacích.
Dlouhodobý výzkum a technické zkušenosti z praxe v úzké spolupráci s klienty, umožňují zákazníkům IRMCO dosáhnout trvalých a hmatatelných zlepšení ve výrobních procesech a tím mít ekonomické a konkurenční výhody.

Prodlužuje životnost nástroje a zvyšuje rychlost výroby
IRMCO je nejlepší volba pro extrémní teploty (ET) které vznikají zejména při zpracování vysokopevnostních ocelí. Polymery (HSP), které nahradily tradiční výrobky založené na oleji mají lepší mazací schopnosti.
Díky mazivům IRMCO se snižují provozní teploty na lisech a ohýbačkách.
Je možné zvýšit rychlost i výroby.
Nižší opotřebení nástrojů snižuje četnost odstávek a potřebu drahých nástrojů. To umožňuje na jedné straně výrazně snížit náklady a dosáhnout na druhou stranu vyšší životnosti nástroje až o 200%.
Díky mazivům Irmco je lepší stav nástrojů a tím i jejich účinnost. Je dosaženo výrazně delší životnosti nástrojů při stejné nebo lepší kvalitě výrobků, dokonce i při vyšší rychlosti lisování.

Jednoduché čištění a lakování
Díky vlastnostem technologie IRMCO je možné čistit výrobky pouze teplou vodou (~ 40°C) nebo vodou s mírným alkalickým čisticím prostředkem. Obecně platí, že výrobky je možné bez předchozího čištění svařovat, řezat laserem, lepit nebo lakovat s vynikajícími výsledky. Přední výrobci barev (např. PPG) udělili mazivům IRMCO certifikát  vynikající kompatibility "Perfect 10e-coat ".

Jak funguje technologie IRMCO

 

Tento graf ukazuje hlavní rozdíl mezi tradičními oleji a plně syntetickými bezolejovými mazivy IRMCO.
Při zpracování kovů dochází k zahřívání nástroje i zpracovávaného materiálu. Při vzrůstající teplotě klesá viskozita oleje a jím tvořená ochranná vrstva je stále tenčí. V některých případech  dochází i k tomu, že olej zcela zmizí nebo je spálen.
Bezolejová maziva IRMCO se naopak s rostoucí teplotou aktivují, vytvářejí pevnější polymerní strukturu a zvyšují viskozitu. Díky tomu zůstávají mezi nástrojem a zpracovávaným materiálem, efektivně snižují tření, chrání nástroj a umožňují lepší zpracování materiálu bez rizika prasknutí a to i při nejnáročnějších operacích.
Po zpracování je možné zbytky maziva odstranit z výrobku vodou.
Pokud je nalezena optimální kombinace koncentrace a množství maziva, je hotový výrobek suchý nebo téměř suchý a přímo připravený na další operace.
IRMCO je technologie  budoucnosti.