Česky English Magyar

Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > O společnosti > Novinky > 30 let bezolejových maziv IRMCO

30 let bezolejových maziv IRMCODatum konání:
15.1.2013

Před 30 lety v klidné ulici v Evanstonu (USA) vyvinul pan Art Dampts vůbec první vysoce výkonné bezolejové mazivo pro lisování kovů. Pan Dampts strávil většinu své kariéry ve výzkumném centru IRMCO, které nyní nese jeho jméno.

Koncem 70.let minulého století USA zápasily s důsledky ropného embarga a problémy s dodávkami ropných produktů. Rovněž se připravovaly přísnější ekologické zákony. Syntetické oleje jako náhražka ropných produktů byly vhodné pro obyčejné obrábění kovů. Nikdo ale nebyl schopen vyrobit takovou alternativu ropných maziv, která by dobře pracovala v mnohem náročnějších procesech tváření plechů. V té době pan Dampts předpověděl dalekosáhlé výhody maziv založených na vodní bázi bez obsahu rozpouštědel, olejů nebo tradičních sloučenin živočišných tuků. Po letech rozsáhlé práce v laboratoři a pokusů v provozu pan Dampts dospěl k vynálezu originálního složení bezolejového maziva, které dosáhlo obchodního úspěchu v roce 1982. Narodilo se první a opravdu syntetické bezolejové mazivo pro lisování a tažení kovů. Od té doby IRMCO dále rozvíjí kategorii produktů, kterou pan Dampts vytvořil před 30 lety.

Jako jediná společnost na světě se IRMCO zaměřuje výhradně na výrobu bezolejových maziv pro zpracování kovů, zejména lisování a ohýbání trubek. IRMCO nadále rozvíjí širokou škálu produktů bezolejových maziv pod vedením současného R & D ředitele Franka Kenny. Nejnovějším úspěchem je mazivo IRMCO FLUID 980 323, které je ekonomickou variantou pro všechny typy kovů.

Zlepšení Vašeho podnikání prostřednictvím vývoje technologie moderních maziv pro tváření kovů je naším posláním téměř 100 let. Tuto naši misi naplňujeme tím, že dodáváme LeanGreen bezolejové tvářecí kapaliny a gely, jakož i tím, že poskytuje inženýrské služby, které Vám pomohou optimalizovat více než 80 výrobních, montážních technologií a oblastí životního prostředí.